قیمت پرینترهای سه بعدی - پرینتر سه بعدی آریس
12797
rtl,page,page-id-12797,page-template-default,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.1,vc_responsive
 

قیمت پرینترهای سه بعدی

با یک جستجو در اینترنت با مدلهای مختلف پرینتر سه بعدی و همچنین قیمت های گوناگون مواجه میشوید. اما چگونه باید یک مدل را انتخاب کنیم که هم کیفیت و هم قیمت مناسبی داشته باشد؟

 

به طور معمول و عرفی که وجود دارد هر محصولی که قیمت پایین تری دارد کیفیتش هم کمتر است. اما محصولاتی هم وجود دارند که قیمت بالاتری دارند ولی این دلیل نمی شود که کیفیت بالایی هم داشته باشند. همچنین ممکن است قیمت گذاری بر اساس برند و نام تولید کننده تغییر کند. اما به صورت کلی قیمت پرینترهای سه بعدی به پارامترهایی نظیر اندازه قابل چاپ، تعداد نازل، جنس بدنه دستگاه، نوع کاربری دستگاه، سرعت پرینت، آپشن های اضافه، تنوع مواد اولیه، رابط کاربری یا اینترفیس، کشور سازنده، گارانتی و پشتیبانی وابسته است.

 

اندازه قابل چاپ:

بزرگترین مقداری که دستگاه اجازه چاپ قطعات را میدهد اندازه قابل چاپ یا پرینت نامیده میشود. هر چه اندازه پرینت بزرگتر شود قیمت دستگاه هم بیشتر میشود.

 

تعداد نازل:

هر چه تعداد نازل دستگاه بیشتر باشد قابلیت های آن هم افزایش خواهد یافت. با تعداد نازل بیشتر میتوان قطعاتی با تنوع رنگ و جنس گوناگون پرینت نمود.

 

جنس بدنه و شاسی دستگاه:

جنس بدنه و شاسی دستگاه یکی از مهمترین پارامترهایی است که مستقیما روی قیمت تاثیر گذار است. پرینترهایی با بدنه و شاسی فلزی در زمره گران قیمت ها قرار دارند. دستگاه هایی با بدنه و شاسی پلکسی گلاس هم در جدول ارزان قیمت ها قرار می گیرند. اما این تفاوت قیمت بین بدنه فلزی و پلکسی گلاس در اصل ناشی از کیفیت ساخت این دو محصول با یکدیگر است. بدهی است این عامل هم مستقیما روی کیفیت قطعه خروجی تاثیر گذار خواهد بود.

 

کاربری دستگاه:

ممکن است برخی اوقات کیفیت قطعاتی که قرار است چاپ و ساخته شوند زیاد مهم نباشد. در این صورت میتوان با قیمت بسیار کمتری دستگاهی با کاربری خانگی تهیه نمود. اما موقعی که صحبت از دقت و کیفیت بالا در چاپ میشود حتما بایستی دستگاهی تهیه شود تا نیازهای کاربر را پوشش دهد. بین پرینترهای خانگی و صنعتی اختلاف قیمت دو تا سه برابر به چشم می خورد. همچنین بین کیفیت کارکرد و ساخت هم همین میزان تفاوت وجود دارد.

 

سرعت پرینت: ( میتوانید در این قسمت مقاله مربوط به سرعت پرینت و حرکت را به طور کامل مطالعه کنید )

بالاترین سرعتی که دستگاه میتواند عملیات چاپ را انجام دهد سرعت پرینت یا چاپ نامیده میشود. در پرینترهای خانگی میزان آن برابر با ۳۰ تا ۵۰ میلی متر بر ثانیه می باشد. اما در پرینترهای صنعتی مقدار آن ۳۰ تا ۸۰ میلی متر بر ثانیه است. سرعت پرینت هم یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار روی قیمت است.

 

آپشن اضافی:

امکانات اضافه ای که روی دستگاه به درخواست مشتری قرار میگیرد، مانند سیستم هشدار اتمام فیلامنت، سیستم ups داخلی یا ذخیره انرژی، سیستم محفظه گرم سفارشی و … را آپشن می نامیم. این عوامل هم در قیمت خرید تاثیر گذار خواهند بود.

 

تنوع مواد اولیه (فیلامنت):

امروزه همگام با پیشرفتهای تکنولوژی چاپ سه بعدی مواد اولیه این محصولات هم در حال پیشرفت است و  روز به روز تنوع مواد اولیه زیادتر میشود. چاپگرهایی که از مواد اولیه مختلف پشتیبانی کنند قیمت بیشتری نسبت به بقیه خواهند داشت.

 

رابط کاربری یا اینترفیس:

مجموعه قسمت های سخت افزاری و نرم افزاری که کاربر با آنها در ارتباط است رابط کاربری یا اینترفیس نامیده میشود. اما انعطاف پذیری آن هم امر مهمی است. در حال حاظر پرینترهایی که توسط بزرگترین تولید کنندگان جهان ساخته و عرضه میشود از ارتباط usb ، وایرلس، شبکه پشتیبانی میکند. در این صورت نوع ارتباطی هم که دستگاه پشتیبانی میکند یکی از عوامل تاثیر گذار روی قیمتها قرار خواهد گرفت.

 

کشور سازنده:

محصولات با کیفیت وارداتی به ایران عمدتا از کشورهای آمریکایی و اروپایی می باشد. اما این امر باعث خواهد شد قیمت خرید دستگاه هم بالا برود و حتی تا قیمت هایی نظیر ۴۰ تا ۷۰ میلیون تومان هم در بازار ایران موجود است. در این بین محصولاتی هم از کشور چین وارد میشود. قیمت آنها هم از ۲ تا ۱۵ میلیون تومان متغیر است. در این صورت عمده ی تفاوت قیمت این محصولات با نمونه داخلی فقط در کشور و برند سازنده میباشد.

aparatt_logo-1